Aktualności

Nietrzeźwy 38-latek spowodował kolizję drogową

Data publikacji 04.02.2022

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej. Mężczyzna kierując peugeotem uderzył w tył jadącego przed nim mercedesa. Teraz 38-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy, grożą mu nawet dwa lata więzienia.

We wtorek (1lutego) około godz, 22.30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego najechali na zdarzenie drogowe w Oleśnie na ul. Wielkie Przedmieście. W okolicy przejścia dla pieszych przy MDK napotkali oznaczone światłami awaryjnymi dwa samochody osobowe i ich kierowców. Jeden z nich poprosił mundurowych o interwencję... i przekazał kluczyki od samochodu.

Funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej kierujący peugeotem 38-latek z Olesna nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim mercedesa. Obaj kierujący zatrzymali się i wyszli z pojazdów. Wówczas pokrzywdzony zauważył, że kierujący peugeotem jest kompletnie pijany. Uniemożliwił mu więc dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki.

Badanie alkomatem potwierdziło, że 38-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Sprawca tego zdarzenia usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Oprócz wysokiej grzywny, utraty prawa jazdy grożą mu dwa lata więzienia.

Pamiętaj!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Powrót na górę strony