Aktualności

Policjanci pracują na miejscu wypadku cysterny przewożącej gaz

Data publikacji 04.02.2022

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności porannego zdarzenia na DK-42 gdzie na prostym odcinku drogi cysterna przewożąca propan zjechał do przydrożnego rowu i wywróciła się na bok. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie doszło też do rozszczelnienia cysterny. Na miejscu cały czas pracują służby, które usuwają skutki zdarzenia. Droga na odcinku Rudniki-Porąbki jest nieprzejezdna, a policjanci kierują na objazdy.

Do zdarzenie doszło dziś około godz. 7.15 na trasie Rudniki-Porąbki w przebiegu drogi krajowej nr 42.

Z wstępnych ustaleń policjantów, którzy cały czas pracują na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący ciężarowym manem cysterną przewożący 20 ton propanu - z nieustalonej przyczyny na prostym odcinku drogi zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił zestaw na bok.

W wyniku zdarzenia nie doszło do rozszczelnienia cysterny, a kierujący nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Odcinek krajowej "czterdziestki dwójki" na trasie Rudniki-Porąbki jest nadal nieprzejezdny. Policjanci kierują na objazdy. Obecnie nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają utrudnienia w ruchu.

Apelujemy o ostrożną jazdę !

  • Samochód cysterna leży wywrócony na prawy bok w przydrożnym rowie. Obok zielona tablica informacyjna z nazwami najbliższych miejscowości. W tle wóz bojowy straży pożarnej, policjant w kamizelce odblaskowej i strażacy.
  • Uszkodzona biała kabina samochodu ciężarowego. Podniesiona pokrywa silnika i rozbita przednia szyba. Koła wryte w podłoże.
  • Uszkodzona cysterna leży na poboczu drogi. Kabina pojazdu skręcona, ustawiona prostopadle do drogi. Koła wryte w podłoże. Cysterna leży na skarpie rowu na prawym boku.W tle wóz bojowy straży pożarnej i strażak trzymający prądownicę.
Powrót na górę strony