Aktualności

Zbyt szybko w terenie zabudowanym

Data publikacji 28.01.2022

Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali dwoje kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierująca fordem, 24-latka w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 103 km/h. Rekordzistą okazał się 50-latek, który pędził z prędkością 117 km/h. Oboje stracili już możliwość kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze!

Krapkowiccy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Patrolując drogi naszego powiatu mundurowi natknęli się na kierującą fordem, która jadąc 103 km/h przekroczyła dwukrotnie dopuszczalną prędkość w miejscowości Obrowiec.

Według nowego taryfikatora, 24-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a jej konto zasiliło 10 punktów karnych. Mieszkanka naszego powiatu za przekroczenie prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym straciła też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Drugi kierujący, jadąc trasą W 416 w miejscowości Ściborowice pędził z prędkością 117 km/h. 50-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 2000 zł. Jemu również zakazano kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Powrót na górę strony