Aktualności

Przekroczył ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Data publikacji 27.01.2022

Olescy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi, który w obszarze zabudowanym jechał ponad dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Zgodnie z nowym taryfikatorem za to wykroczenie 39-latek otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych, 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również jego uprawnienia do kierowania.

We wtorek (25 stycznia) po godz.17:00 policjanci ruchu drogowego patrolujący drogi powiatu, w miejscowości Turza (DK-46) zatrzymali do kontroli drogowej audi. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 39-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna na obowiązującej w obszarze zabudowanym „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 126 km/h.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia tego roku nowym taryfikatorem 39-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 10 punków karnych co skutkowało przekroczeniem dopuszczalnego limitu o 2 punkty. Teraz aby odzyskać uprawnienia do kierowania będzie musiał zdać egzamin sprawdzający.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Powrót na górę strony