Aktualności

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 26.01.2022

Służba w Policji nie ogranicza się jedynie do godzin spędzonych w pracy. Kiedy docierają do nas informację, że ktoś potrzebuje pomocy reagujemy natychmiast. Bez względu na to czy jesteśmy w służbie czy w czasie wolnym. Dowiódł tego jeden z brzeskich policjantów, który pomógł odnaleźć 20-latka, który pozostawił pożegnalny list.

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam gdzie jest łamane prawo. Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. Tak było kilka dni temu kiedy jeden z brzeskich funkcjonariuszy, będąc w czasie wolnym od służby otrzymał informację, że młody mężczyzna chce się targnąć na swoje życie. 20-latek pozostawił pożegnalny list w domu, a znajomych poinformował sms-em o swoich zamiarach.

Funkcjonariusz wraz ze znajomymi zaginionego mężczyzny natychmiast rozpoczął jego poszukiwania. W tym samym czasie, tuż po godzinie 18:00, bliscy 20-latka poinformowali oficera dyżurnego o całej sytuacji. W działania niezwłocznie zostali zaangażowani wszyscy policjanci będący w służbie. Sprawdzili rejon przy Odrze i każdy zbiornik wodny w naszym mieście. Skontrolowali każde miejsce gdzie mężczyzna mógł pójść.

Już po niespełna 2 godzinach zauważyli go w zalesionych terenach na obrzeżach miasta. Na szczęście ratunek nadszedł w porę, roztrzęsiony mężczyzna przyjął pomoc. Na miejsce dotarli również policjanci w służbie, którzy do czasu przyjazdu załogi pogotowia zaopiekowali się 20-latkiem. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Jeśli ktoś powie Ci, że myśli o samobójstwie lub ujawnia przytoczone symptomy:

  • nie obawiaj się porozmawiać o tym, nie okazuj zdziwienia i zaskoczenia;
  • rozmawiaj, nie bój się, że twoje zainteresowanie tematem i dyskusja, będzie dla niej zachętą do realizacji planów;
  • miej dla niej czas, okaż zainteresowanie i wsparcie;
  • okaż gotowość do słuchania, pozwól na okazywanie emocji i akceptuj je;
  • nie oceniaj, nie dawaj rad;
  • szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Powrót na górę strony