Ukrainiec ze zbyt „ciężką nogą” stracił prawo jazdy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrainiec ze zbyt „ciężką nogą” stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.02.2017

21-letni obywatel Ukrainy przez 3 miesiące nie będzie mógł kierować samochodem na terytorium Polski. Mężczyzna miał zbyt „ciężka nogę”. Został zatrzymany po tym, jak w terenie zabudowanym jechał 115 km/h. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem.

W Suchej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe subaru. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się kierowca. Policyjny miernik pokazał, że prowadzący auto jechał 115 km/h w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”.

Za kierownicą subaru siedział 21-letni obywatel Ukrainy, który za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy. Policjanci jego uprawnienia przesłali do Starostwa, które zgodnie z przepisami, przekaże je właściwemu organowi państwa, w którym zostało ono wydane. Przez najbliższe 3 miesiące Ukrainiec nie będzie miał prawa kierować samochodem na terytorium Polski.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba, w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.