Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła IV edycja kampanii „Przyhamuj – życie przed Tobą!”

Data publikacji 13.02.2017

W Prudniku odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach IV edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą!”. Tam, policjanci przekazali młodym ludziom informacje dotyczące między innymi zagrożeń związanych z agresją na drogach oraz lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Opolska Kampania Edukacyjna w roku szkolnym 2016/2017 skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem kampanii jest przedstawienie młodzieży zagrożeń wynikających z łamania przepisów ruchu drogowego, kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz uwrażliwienie na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe, agresywne i niezgodne z prawem zachowania kierowców.

Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej, policjant z WRD KWP w Opolu omówił temat zagrożeń w ruchu drogowym na terenie województwa opolskiego. Następnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Prudniku scharakteryzowali wypadki drogowe zaistniałe w ostatnim czasie na terenie powiatu prudnickiego oraz ich przyczyny.

Podczas drugiej części, jej uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod okiem przedstawicieli straży pożarnej oraz dowiedzieć się na temat zagrożeń związanych z czadem i ogniem. Ratownicy pokazali także, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania oddechu u poszkodowanego. Zainteresowane osoby mogły również zmierzyć swój czas reakcji za kierownicą. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs dla uczniów  z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
Powrót na górę strony