Aktualności

Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku

Data publikacji 25.01.2022

Policjanci z Nysy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Przełęk - Polski Świętów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni kierujący peugeotem z nieustalonej przyczyny zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Do tego zdarzenia doszło 23 stycznia około godz. 23:00. Wtedy to dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Przełek- Polski Świętów Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy nyskiej drogówki, 25-letni kierujący peugeotem z nieustalonej przyczyny, zjechał z drogi, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku.

Zmienne warunki atmosferyczne, padający deszcz, śnieg, silny wiatr powodują, że warunki drogowe są trudne. Wywołana opadami atmosferycznymi i niską temperaturą śliskość nawierzchni sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Znacznie też wydłuża się droga hamowania pojazdów. Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozwagi, ostrożności na drodze oraz o dostosowanie prędkości do panujących warunków!

Powrót na górę strony