Aktualności

Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych

Data publikacji 09.02.2017

W trosce o zdrowie bezdomnych brzescy policjanci i ratownicy z OSP Lipki wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzali miejsca pobytu osób bezdomnych. Informowali ich o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Przede wszystkim sprawdzali jak się czują i oferowali swoją pomoc.

Zima w tym roku nie odpuszcza, a niskie temperatury towarzyszą nam już od dłuższego czasu. To czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a tragiczny finał może mieć kilka godzin spędzonych na mrozie.

W trosce o bezdomnych policjanci włączyli się w działania zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu. Do działań zaangażowani zostali również ratownicy z Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Lipki. Wczoraj w nocy mundurowi i pracownicy MOPS-u sprawdzali opuszczone budynki, garaże i altanki działkowe. Dotarli do kilkunastu bezdomnych osób i upewniali się o ich stanie zdrowia. Osoby bezdomne zostały poinformowane o możliwości spędzenia najzimniejszych miesięcy w roku w Schronisku Brata Alberta w Pępicach oraz gdzie mogą dostać ciepłą odzież i posiłek.

Kiedy temperatury na zewnątrz znacznie spadają miejsca pobytu bezdomnych są codziennie sprawdzane. Współpraca Policji, Straży Miejskiej, MOPS-u i pozostałych służb pozwala na szybką reakcję i pomoc, kiedy bezdomni takiej potrzebują.

  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
Powrót na górę strony