Aktualności

Nadmierna prędkość = wysoki mandat

Data publikacji 24.01.2022

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich zachowań. W ostatnim czasie na drogach powiatu prudnickiego przekonało się o tym 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Od 1 stycznia br. wszedł w życie nowy taryfikator mandatów karnych. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszyć ilość wypadków i kolizji. Dotkliwe kary dotyczą w dużej mierze kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, a także osób lekceważących przepisy chroniące pieszych.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli przepisy ruchu drogowego.

Pierwszy z zatrzymanych, to 45-letni kierowca citroena, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu nyskiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Drugi kierujący, został zatrzymany na trasie Dobroszewice – Lubrza. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, 31-latek jechał audi z prędkością 144 km/h. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 złotych. W trzecim przypadku do zatrzymania doszło na obwodnicy Lubrzy. Tam 33-latek jechał mercedesem z prędkością 135 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 45 km/h został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych a na jego konto trafiło 8 punktów karnych.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony