Aktualności

Sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz odblaski dla zwiększenia bezpieczeństwa

Data publikacji 24.01.2022

Dzięki wsparciu Gminy Głogówek policjanci otrzymali sprzęt szkoleniowy do udzielania pierwszej pomocy oraz elementy odblaskowe. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Burmistrza Głogówka Pana Piotra Bujaka na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztofa Urbana. Samorząd na ten cel przeznaczył blisko 10 000 złotych.

21 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Głogówku miało miejsce przekazanie nowoczesnego sprzętu szkoleniowego do udzielania pierwszej pomocy oraz elementów odblaskowych. Do dyspozycji funkcjonariuszy trafiły m.in.: defibrylator AED, trzy fantomy do ćwiczeń resuscytacyjnych, kamizelki odblaskowe, oświetlenie rowerowe,  a także namiot plenerowy.

Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Burmistrza Głogówka Pana Piotra Bujaka na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztofa Urbana. Samorząd na ten cel przeznaczył blisko 10 000 złotych.

Sprzęt zakupiony przez Gminę Głogówek będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy do działań profilaktycznych mających na celu podniesienie wiedzy wśród mieszkańców powiatu na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • przy zakupionym sprzęcie stoi Burmistrz Głogówka i Komendant Powiatowy Policji w Prudniku
  • zdjęcie zakupionego sprzętu, fantomów i elementów odblaskowych
  • elementy odblaskowe i kamizelki
Powrót na górę strony