Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z dziećmi o bezpiecznych feriach przed feriami

Data publikacji 08.02.2017

Ferie na Opolszczyźnie już niebawem, a policjanci częściej niż zwykle odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku. Podczas takich spotkań przekazują im niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły.

Za kilka dni w województwie opolskim rozpoczynają się ferie zimowe. To czas kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na zimowiska, kolonie i w odwiedziny do rodziny. Aby ten czas był bezpieczny i dzieci potrafiły o siebie zadbać dzielnicowi z powiatu brzeskiego prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Podczas tych spotkań rozmawiają, ostrzegają i uczą dzieci właściwych zachowań.

Policjanci mówią jak bezpiecznie zachować się na koloniach. Przypominają o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Dzielnicowi ostrzegają przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych. Obrazują dzieciom jak mogą się skończyć wędrówki po nieznanych podwórzach i pustostanach. Przedszkolaki i starsze dzieci chętnie włączają się w taką rozmowę zadając pytania i słuchając co mają im do przekazania policjanci.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszy funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzą, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, na druga stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym, a po zmroku nosimy elementy odblaskowe.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. W związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska brzescy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci. O zgłoszenie takiej kontroli prosimy poinformować przynajmniej jeden dzień poprzedzający wyjazd.

  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
Powrót na górę strony