Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Opolszczyzny

Data publikacji 06.02.2017

W miniony weekend policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. 20-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h.

Policjanci ruchu drogowego, na jednej z ulic w centrum Opola, zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierowcy auta. Urządzenie pomiarowe pokazało, że 20-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego jechał 114 km/h w terenie zabudowanym.  

Kolejne prawo jazdy policjanci zatrzymali 58-letniemu obywatelowi Niemiec. Ten w Warmątowicach (powiat strzelecki) w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna, tak jak obywatele naszego kraju, stracił je na 3 miesiące. Funkcjonariusze prawo jazdy przesłali już Staroście Strzeleckiemu. Ten, zgodnie z przepisami przekaże je właściwemu organowi państwa, w którym zostało ono wydane.

Prawa jazdy za zbyt dużą prędkość stracili także dwaj inni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Opola i Kluczborka. Natomiast w Prudniku,  za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania 34-letniemu kierowcy suzuki.

Kierowcom przypominamy o obowiązujących przepisach! 

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Powrót na górę strony