Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z amfetaminą

Data publikacji 03.02.2017

W ręce policjantów wpadł młody mieszkaniec powiatu opolskiego, przy którym funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Amfetaminę 22-latek ukrył w opakowaniach po lekach. Policjanci zatrzymali go w centrum Opola po otrzymanym zgłoszeniu o leżącym na ulicy mężczyźnie. Mieszkaniec powiatu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co może mu grozić nawet do 3 lat więzienia.

28 stycznia tuż po godzinie 5:00, policjanci prewencji zostali poinformowani, że na jednej z ulic miasta leży mężczyzna. Kiedy podjechali na miejsce, ten na widok mundurowych próbował się oddalić. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.

Podczas sprawdzenia odzieży okazało się, że mężczyzna ma przy sobie 2 opakowania po lekarstwach wypełnione białym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 22-letni mieszkaniec powiatu w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu.

Śledczy prowadzący sprawę przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania narkotyków. 22-latek tłumaczył, że wracał z dyskoteki i nie pamięta okoliczności w jakich nabył narkotyk. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony