Aktualności

Kolejni kierowcy surowo ukarani

Data publikacji 20.01.2022

Mimo, że nowy taryfikator mandatów karnych obowiązuje już od blisko 3 tygodni i przewiduje surowe kary za wykroczenia, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy łamią prawo. Zaostrzenie przepisów ma na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Tylko wczoraj strzelecka drogówka ujawniła kilku kierowców, którzy rażąco złamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki codziennie ujawniają kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kontrolują prędkość pojazdów, ich stan techniczny, sprawdzają także uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

Wczoraj, 19 stycznia, strzelecka grupa „SPEED” zatrzymała do kontroli 20-letniego kierowcę bmw, który jechał w m. Łany z prędkością 125 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Na mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nałożono mandat karny w kwocie 2500 złotych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Z kolei 26-letni mieszkaniec Opola kierował volkswagenem w m. Izbicko, w obszarze zabudowanym, mając na liczniku 81 km/h. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo 26-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zostanie również ukarany za popełnione wykroczenie.

Strzeleccy policjanci zatrzymali również do kontroli 21-letniego kierowcę mercedesa, który w gminie Ujazd wyprzedzał pojazd na zakręcie oznaczonym znakiem ostrzegawczym. Mężczyzna został ukarany przez mundurowych mandatem w kwocie 1000 złotych.

Z kolei w Strzelcach Opolskich 60-letni kierowca forda nie zachował należytej ostrożności na przejeździe kolejowym i najechał na zamykającą się rogatkę. Na szczęście to zdarzenie nie zakończyło się tragicznie i nie doszło do zderzenia z się z pociągiem. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 3000 złotych.

 

 

Powrót na górę strony