Aktualności

Napadł na sklep - został aresztowany

Data publikacji 13.01.2017

Na 3 miesiące sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o napad na jeden ze sklepów spożywczych w Lewinie Brzeskim. Sprawca grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym nóż zabrał dwie butelki wódki i uciekł. Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu teraz co najmniej 3 lata więzienia.

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło 8 stycznia, około godziny 21:00 w jednym ze sklepów w mieście. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu i przedmiotem przypominającym nóż zagroził pracującej tam kobiecie. Później zabrał dwie butelki wódki i uciekł.

Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Równocześnie kryminalni rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił im ustalić przebieg zdarzenia i wytypować osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Już po dwóch dniach mundurowi zatrzymali podejrzanego o napad. To 20-letni mieszkaniec Lewina Brzeskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu teraz co najmniej do 3 lat więzienia.

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3
  • zdjęcie 4
  • zdjęcie 6
Powrót na górę strony