Aktualności

„Czy to Cię tłumaczy?” – ulotki informacyjne dla pieszych i kierowców

Data publikacji 13.01.2022

Kampania społeczna „Czy to Cię tłumaczy?” realizowana jest przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do akcji przyłączyła się namysłowska drogówka, która rozdawała ulotki pieszym i kierowcom. Przedsięwzięcie dotyczy zmian w przepisach ruchu drogowego, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku.

Jednym z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego, jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Celem kampanii „Czy to Cię tłumaczy?” jest dotarcie do jak największej ilości kierowców i pieszych, oraz wytłumaczenie, że ich zachowanie na jezdni i chodniku bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo nas wszystkich. Zadaniem policjantów jest również informowanie o nowych przepisach i informowanie o konsekwencjach ich nieprzestrzegania.

Podczas służby, namysłowscy funkcjonariusze informowali mieszkańców naszego powiatu o min. zakazie przechodzenia przez jezdnię przeglądając telefon czy o zakazie jazdy „na zderzak”. Mówili również o nowym taryfikatorze, który ma przeze wszystkim eliminować z naszych dróg piratów drogowych. 

W rozdawanych ulotkach znajduje się skrót najważniejszych zmian w przepisach drogowych. Pamiętajmy, że brawura, pośpiech i roztargnienie może kosztować czyjeś zdrowie a nawet życie, a za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców i ich najbliższych. Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów zależy bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu.

Kierowco i pieszy? Czy pośpiech, sprawa do załatwienia lub roztargnienie Cię tłumaczy?

  • Biała czapka policyjna leży na kokpicie auta a obok leżą ulotki.
  • Osoba stoi przy radiowozie i dostaje ulotkę od policjanta.
  • Granatowa ulotka z nowymi przepisami ruchu drogowego.
  • Granatowa ulotka z nowymi przepisami ruchu drogowego.
Powrót na górę strony