Aktualności

Wykaz miejsc kontroli autokarów w naszym województwie

Data publikacji 10.02.2022

Zbliżają się ferie zimowe w naszym województwie. Od początku lutego dzieci i młodzież szkolna uda się na zimowy wypoczynek. Zapewne wiele z naszych pociech wyjedzie w tym czasie na wycieczki i zimowiska. Aby ich transport był bezpieczny i sprawny zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów. O takiej potrzebie najlepiej poinformować nas parę dni wcześniej. Poniżej pełna lista miejsc kontroli i numerów telefonów.

Podczas zimowego wypoczynku, szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży. Dlatego też dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na ferie.

Kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. W Opolu takim miejscem kontroli autokarów jest pętla autobusowa przy ul.Pużaka.

Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic - już na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinien zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

 

Powrót na górę strony