Aktualności

Czujni sąsiedzi - włamywacz zatrzymany

Data publikacji 04.01.2017

Sąsiedzka czujność, po raz kolejny okazała się niezastąpiona. 37-latek, który okradł dom, został ujęty właśnie przez sąsiadów, którzy o wszystkim zaalarmowali policjantów. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Brzegu. Za kradzież z włamaniem 37-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia. Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie osiedla domów jednorodzinnych, dwóch mężczyzn ujęło włamywacza. Kryminalni, którzy pojechali na miejsce zatrzymali 37-latka. Ustalili, że czujni sąsiedzi, zauważyli na jednej z posesji obcego mężczyznę. Wiedząc, że właściciele domu wyjechali postanowili sprawdzić, co obcy mężczyzna robi na terenie ich sąsiada.

Gdy 37-latek zauważył ich, próbował uciekać, jednak szybko został ujęty przez czujnych sąsiadów. Okazało się, że właścicielka domu wyjechała, jednak przed wyjazdem poprosiła swoich sąsiadów, żeby zwrócili uwagę na jej posesję. Ich pomoc okazał się bezcenna.

Policjanci wyjaśniający tę sprawę ustalili, że zatrzymany mężczyzna włamał się do domu i ukradł miedziane elementy pieca gazowego oraz armaturę. Mieszkaniec Brzegu przyznał się do zarzutów. Grozi mu teraz do 10 lat wiezienia.

  • Zatrzymany włamywacz
  • Zatrzymany włamywacz
Powrót na górę strony