Aktualności

Przekroczył dozwolona prędkość - zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 11.01.2022

O tym, że pośpiech nie popłaca wiadomo nie od dziś. W miniony weekend przekonał się o tym 19-latek z województwa łódzkiego, który dozwoloną prędkość przekroczył o blisko 60 km/h. Po drodze spotkał jednak policjantów z grupy SPEED. Zgodnie z nowym taryfikatorem młody kierowca został ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

W piątkowe przedpołudnie (7 stycznia) policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący remontowany odcinek krajowej 45 na trasie Wierzbie-Kowale namierzyli kierowcę volkswagena, który przekroczył obowiązujący tam limit prędkości. Kierowca na ograniczonej w miejscu prowadzonych robót drogowych „sześćdziesiątce” gnał z prędkością 119 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że śpieszył się na pociąg.

19-letni mieszkaniec województwa łódzkiego za przekroczenie obowiązującej prędkości poza obszarem zabudowanym o 59 km/h został ukarany zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem, mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Powrót na górę strony