Aktualności

Za szybko i z sądowym zakazem

Data publikacji 10.01.2022

28-latek pędził fiatem przez miasto ponad 100km/h. Podczas policyjnej kontroli wyszło na jaw, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyźnie za złamanie zakazu grozi kara więzienia do 5 lat, a za przekroczenie prędkości kara nawet do 3 000 złotych.

W sobotni wieczór policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego fiata. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 28-latek jedną z ulic Kietrza pędził ponad 100 km/h, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h.

Już po chwili okazało się, że przekroczenie prędkości kierowcy to nie jedyny jego problem. Policjanci zauważyli, że 28-latek kierował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez 28-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, a za przekroczenie prędkości grzywna w wysokości do 3 000 złotych.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Przy dużych prędkościach pieszy w zderzeniu z pojazdem nie ma najmniejszych szans na przeżycie.

Powrót na górę strony