Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomyśl zanim spróbujesz!”

Data publikacji 19.12.2016

Jak celnie trafić do świadomości młodzieży i wytłumaczyć, dlaczego zażywanie narkotyków jest tak niebezpieczne. Nowy program profilaktyczny ma pomóc w walce z tym zagrożeniem. W tej sprawie Wojewoda Opolski, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, Opolski Wicekurator Oświaty oraz Dyrektor OPWIS podpisali porozumienie w sprawie realizacji pilotażowego programu profilaktycznego w naszym województwie.

15 grudnia, Wojewoda Opolski – Pan Adrian Czubak oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Dariusz Szelwicki, podpisali porozumienie w sprawie programu „Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim na lata 2016 - 2019”. Program profilaktyczny finansowany jest przez Wojewodę Opolskiego.

Pierwsza edycja programu realizowana w roku szkolnym 2016/2017, została skierowana do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych. W ramach programu przeprowadzone zostały szkolenia dla kadry pedagogicznej. W warsztatach wzieli udział także policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych trenerów i psychologów.

Ważne informacje, przydatne rodzicom i opiekunom przygotowano w formie broszury. Materiał profilaktyczny zawiera charakterystykę środków psychoaktynych oraz dane teleadresowe instytucji, do których można się zwrócić z problemem uzależnień. Doposażone zostały także, opracowane przez opolską Policję walizki edukacyjne, które wykorzystywane są do pracy profilaktycznej z osobami dorosłymi. 

Spot profilaktyczny "Pomyśl zanim spróbujesz” powstał przy współpracy Wydziału Prewencji KWP w Opolu, Opolskiego Kuratorium Oświaty, Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz TVP 3 w Opolu.

Na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomiona została zakładka: "Pomyśl zanim spróbujesz".      

 

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3
  • zdjęcie 4

Film „Pomyśl zanim spróbujesz!”

Powrót na górę strony