Aktualności

Ośmiu nowych funkcjonariuszy zasili szeregi jednostek powiatu opolskiego

Data publikacji 05.01.2022

Podczas szóstej rekrutacji do służby w tym roku, do garnizonu opolskiego przyjęto 20 nowych policjantów. Ośmiu z nich trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Dziś odbyło się ich uroczyste zaprzysiężenie. Ślubując na sztandar wypowiedzieli słowa policyjnej roty.

W minionym roku w garnizonie opolskim przyjęto łącznie 125 policjantów. W ostatnim terminie 2021 roku- 30 grudnia, aż 20 kandydatów po przejściu procedury kwalifikacyjnej zasiliło szeregi opolskiego garnizonu. Ośmiu z nich trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Z powodu obostrzeń sanitarnych, uroczyste ślubowanie odbyło się bez udziału rodzin nowoprzyjętych funkcjonariuszy. Spośród zaproszonych gości był kapelan Komendy Miejskiej Policji w Opolu – ks. dr Waldemar Klinger. Po złożeniu ślubowania w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Opolu – mł. insp. Rafała Drozdowskiego, nowi policjanci odebrali akty mianowania, legitymacje służbowe i odznaki policyjne. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach powiatu opolskiego.

Opolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami. Więcej informacji dotyczących doboru znajdziesz klikając na link: http://bip.opole.kwp.policja.gov.pl/KWO/rekrutacja-do-sluzby-w

Powrót na górę strony