Aktualności

Kampania "Czy to Cię tłumaczy?"

Data publikacji 05.01.2022

Przed zbliżającym się długim weekendem, krapkowiccy policjanci ruchu drogowego włączyli się w promowanie akcji „Czy to Cię tłumaczy?”. Funkcjonariusze w trakcie kontroli rozdają ulotki informacyjne dotyczące zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym. Ulotki adresowane są zarówno do kierowców jak i pieszych.

Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszła znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Kampania „Czy to Cię tłumaczy?” ma na celu przypomnienie tych najważniejszych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli rozdają ulotki informacyjne, które adresowane są zarówno do kierowców jak i pieszych. Funkcjonariusze poprzez tego typu działania chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Oprócz samych kierowców ważne jest też uświadamianie pasażerów oraz bliskich, którzy również są narażeni na udział w zdarzeniach drogowych i ich nieoczekiwanych skutkach.

Statystyki zdarzeń drogowych pokazują, że przybywa ilość osób ponoszących śmierć w związku z wypadkami drogowymi. Za każdym razem jest to ludzki dramat. Przed zbliżającym się długim weekendem miejmy na uwadze przestrzeganie przepisów i dbanie o wspólne bezpieczeństwo w myśl zasady ‘lepiej dojechać do celu kilka minut później niż wcale’, o czym również przypomina promowany spot reklamowy w mediach dotyczący kampanii.

Pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze!

Powrót na górę strony