Aktualności

Za szybko i bez prawa jazdy - za to z promilami

Data publikacji 05.01.2022

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla, który przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo mężczyzna miał już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu. Teraz za takie czyny 41-letniemu mieszkańcowi województwa podkarpackiego grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (2 stycznia), tuż po godzinie 9:00 na terenie gminy Biała. Wtedy to policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowego opla. Przyczyną kontroli była prędkość z jaką poruszał się pojazd. Na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” mężczyzna kierujący pojazdem jechał z prędkością 112 km/h.

Funkcjonariusze podczas rozmowy od 41-latka wyczuli woń alkoholu. To, że mieszkaniec województwa podkarpackiego był nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie pokazało prawie  promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 41-latek w 2015 roku stracił uprawnienia do kierowania pojazdem za jazdę po alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za takie przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Powrót na górę strony