Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Cyberbezpieczny uczeń” w powiecie strzeleckim

Data publikacji 12.12.2016

Program „Cyberbezpieczny uczeń” dotarł już do powiatu strzeleckiego. W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, policjanci Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, rozmawiali na temat niebezpieczeństw w świecie wirtualnym. To kolejny etap, którym objęci są pedagodzy z placówek oświatowych. Program realizowany będzie do roku 2019. W jego realizację włączyli się także Wojewoda Opolski i Opolski Kurator Oświaty.

Nauczyciele mieli możliwość zapoznać się z aktualnymi przepisami dotyczącymi odpowiedzialności karnej wynikającej z niewłaściwego korzystania z Internetu i posługiwania się danymi przy użyciu nośników teleinformatycznych. Odbyła się również dyskusja dotycząca problematyki wychowawczej wynikającej z nieograniczonego dostępu nieletnich do Internetu oraz braku świadomości z zagrożeń, w tym temacie wśród rodziców nieletnich uczniów.

Niebezpieczeństwa, na jakie narażone są dzieci i młodzież w Internecie, w znacznej części wynikają z braku podstawowej wiedzy w zakresie obrony przed złośliwym oprogramowaniem, stronami wyłudzającymi dane, czy też celowymi działaniami przestępców. Stąd pomysł stworzenia programu edukacyjnego „Cyberbezpieczny uczeń”, skierowanego do dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie.

Jest to program, którego odbiorcami są także nauczyciele i rodzice. Program stworzyli policjanci z Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a więc specjaliści, którzy na co dzień tropią w sieci przestępców. Program będzie realizowany do 2019 rok.

 

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3
Powrót na górę strony