Aktualności

Uważajmy na zmienne warunki na drogach

Data publikacji 03.01.2022

Zmienne warunki atmosferyczne, jakie możemy zaobserwować w ciągu ostatnich dni bardzo utrudniają korzystanie z dróg uczestnikom ruchu, zwłaszcza kierującym. Przekonał się o tym 21-letni kierowca volkswagena, który stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Dlatego apelujemy o rozwagę na drodze!

Ubiegły weekend minął bardzo spokojnie na drogach powiatu strzeleckiego. Od piątku do niedzieli odnotowano zaledwie 4 zdarzenia drogowe. Zatrzymano również 55-latka, który w Jemielnicy kierował pojazdem mając blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Kolonowskiem, 18-letni kierowca peugota przekroczył dopuszczalną predkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym, w wyniku czego zatrzymano mu prawo jazdy.

Jednak dzisiaj, kilka minut po godzinie 7, na drodze krajowej 88 przed wjazdem do Strzelec Opolskich, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Z uwagi na obrażenia został przetransportowany do szpitala.

Dlatego apelujemy o rozsądek na drodze. Poranne oślepiające słońce bywa bardzo złudne. Mimo, iż temperatura powietrza jest dodatnia to nawierzchnia jezdni nadal pozostaje śliska. Pamiętajmy, by za kierownicę wsiadać tylko trzeźwym i wypoczętym. Nie zawsze dopuszczalna prędkość jest prędkością bezpieczną, obserwujmy sytuację panującą na drodze – prędkość pojazdu powinna być dopasowana do  natężenia ruchu i warunków atmosferycznych. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy jest zagrożeniem nie tylko dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu.

  • Zdjęcie przedstawia srebrny samochód po zderzeniu z drzewem.
  • Zdjęcie przedstawia srebrny samochód po zderzeniu z drzewem.
Powrót na górę strony