Aktualności

Pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień

Data publikacji 03.01.2022

Na koniec 2021 roku, namysłowscy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu i narkotyków, gdy jego bmw stanęło w płomieniach. Mężczyzna miał podróżować z Niemiec na skradzionych tablicach rejestracyjnych i samochodem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Samozapłon w okolicy silnika osobowego bmw był dopiero początkiem kłopotów 21-latka. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego przyjechał na kilka dni z Niemiec do Polski, aby powitać Nowy Rok.

30 grudnia w takcie jazdy jego bmw, na niemieckich numerach rejestracyjnych, stanęło w płonieniach i potrzebna była interwencja służb. Strażacy ugasili płonący samochód, a policjanci zbadali trzeźwość 21-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma badań technicznych i aktualnego ubezpieczenia. Gdy mundurowi sprawdzili samochód w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego auta i zostały skradzione na terenie Niemiec kilka tygodni wcześniej. Podejrzany przyznał się do tego czynu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W toku dalszych czynności okazało się, że oprócz alkoholu kierujący był również pod działaniem narkotyków, a w jego domu  kryminalni zabezpieczyli kilkanaście porcji marihuany.

Łącznie 21-latek usłyszał 7 zarzutów, do których się przyznał. Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 5 lat więzienia.

  • Spalone BMW stoi w nocy na poboczu drogi.
Powrót na górę strony