Aktualności

Pierwsi kierowcy ukarani według nowego taryfikatora

Data publikacji 03.01.2022

Przypominamy, że nowy taryfikator mandatów już wszedł w życie. Warto się z nim zapoznać. Nowe regulacje wprowadzają między innymi wyższe mandaty za wykroczenia, które stanowią jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Przekonał się już o tym kierowca seata, który jechał z nadmierną prędkością. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego za przekroczenie prędkości oprócz otrzymania wysokiego mandatu i punktów karnych, stracił także prawo jazdy.

Nowy taryfikator mandatów wszedł w życie. Już w pierwszym dniu nowego roku przekonał się o tym kierowca seata. Mężczyzna około godziny 15:00 w Kędzierzynie-Koźlu na jednej z ulic, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 103 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 53 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zgodnie z nowo obowiązującym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zapoznanie się z nowym taryfikatorem. Większe kwoty mandatów, dodatkowe przepisy chroniące pieszych czy dotkliwsze restrykcje wobec nietrzeźwych kierowców, to tylko niektóre ze zmian.

Czytaj więcej o zmianie w przepisach:

Powrót na górę strony