Aktualności

Podsumowanie nocy sylwestrowej i noworocznego weekendu

Data publikacji 03.01.2022

Za nami rozpoczęcie Nowego Roku. W trakcie sylwestrowej nocy nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych incydentów. Jak dotąd funkcjonariusze nie mieli również zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego korzystania z fajerwerków. Od sylwestrowego piątku do noworocznej niedzieli na terenie naszego województwa nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierowców.

Od 31 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. na terenie naszego województwa nie odnotowaliśmy żadnego wypadku, nie było również osób rannych. Policjanci poza sprawdzaniem prędkości z jaką poruszają się kierujący, przeprowadzali również badania stanu trzeźwości. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili blisko 1300 takich kontroli, w wyniku których zatrzymali 27 nietrzeźwych kierujących.

Nowy Rok to również czas od kiedy obowiązują nowe, wyższe stawki mandatów za wybrane naruszenia przepisów. Na terenie naszego województwa odnotowaliśmy już pierwsze wykroczenia, za które policjanci nałożyli wysokie grzywny. Do takiej sytuacji doszło między innymi w powiecie prudnickim, gdzie w niedzielę 2 stycznia na DW414 w miejscowości Dębina, 38-letni kierujący volkswagenem poruszał się z prędkości 99 km/h przy obowiązującej „pięćdziesiątce”. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 8 punktami karnymi.

Niechlubnym rekordzistą został jednak nietrzeźwy rowerzysta, który zgodnie z nowymi przepisami został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. To sytuacja z niedzieli, z powiatu strzeleckiego, gdzie 55-latek w Jemielnicy miał ponad promil alkoholu.

Powrót na górę strony