Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegali przed oszustami na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 23.11.2016

Funkcjonariuszka z Kędzierzyna-Koźla odwiedziła Uniwersytet III Wieku w Dziergowicach. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu seniorów. Policjantka przypomniała uczestnikom spotkania jak postępować, by nie paść ofiarą przestępców oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i reagować na zagrożenia.

Mł. asp. Małgorzata Cisowska zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła  seniorów Uniwersytetu III Wieku w Dziergowicach. Podczas spotkania policjantka rozmawiała z seniorami na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

Poruszono m.in. temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka przypomniała, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a także omówiła podstawowe zmiany w przepisach dotyczących ruchu pieszych, rowerzystów oraz kierowców.  Wyjaśniając przy tym dlaczego warto nosić odblaski nawet w terenie zabudowanym, a także jaki wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma prawidłowe oświetlenie.

Na podstawie przykładów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego funkcjonariuszka przypomniała również uczestnikom spotkania jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców, w szczególności rabusiów oraz fałszywych "wnuczków". Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegała uczestników spotkania przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

  • zdjęcie 1
Powrót na górę strony