Aktualności

Odpowie za włamanie do piwnicy

Data publikacji 23.12.2021

Policjanci z Głuchołaz zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do piwnicy. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów. Poszkodowany straty oszacował na blisko 4 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

18 grudnia, dyżurny Policji w Głuchołazach został powiadomiony o włamaniu do piwnicy w jednym z bloków w mieście. Jak ustalili funkcjonariusze do włamania doszło w okresie od 1 września do 18 grudnia. Łupem włamywacza padł sprzęt narciarski, deskorolki oraz hulajnogi. Poszkodowany straty oszacowała na blisko 4 000 złotych.

Zajmujący się sprawą głuchołascy kryminalni szybko ustalili, że odpowiedzialnym za to przestępstwo może być 33–letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Mundurowi podczas przeszukania, w jego mieszkaniu, znaleźli część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone i wkrótce trafi do właściciela.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony