Aktualności

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

Data publikacji 22.12.2021

W ramach wspólnej kampanii społecznej pn. „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”, Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski podpisał umowę użyczenia z Burmistrzem Brzegu Panem Jerzym Wrębiakiem. Umowa dotyczy 4 nowoczesnych urządzeń do pomiaru stanu trzeźwości. Dodatkowo na cel kampanii Gmina Brzeg przekazała ponad 200 zestawów edukacyjno-informacyjnych, które trafią do kierowców podczas kontroli drogowych.

Umowa została podpisana 22 grudnia w gabinecie szefa brzeskiej policji. Dzięki urządzeniom przekazanym przez Gminę Brzeg, policjanci dysponują nowymi 4 mobilnymi promilerami typu iBLOW10. Urządzenia będą służyły policjantom w codziennej pracy. Są przydatne podczas kontroli drogowych, kiedy funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Podpisanie umowy zainaugurowało również wspólną kampanię społeczną pod hasłem „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”. Jej zadaniem jest przede wszystkim podniesienie świadomości kierowców. Na ten cel, oprócz urządzeń do pomiaru trzeźwości, Gmina Brzeg przekazała ponad 200 zestawów edukacyjno-informacyjnych. To między innymi broszury zawierające informację o konsekwencjach kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i zawieszki zapachowe z hasłem kampanii „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”. Pakiet zawiera również odblaski dla dzieci, dzięki którym najmłodsi będą bardziej widoczni w drodze do i ze szkoły. Materiały trafią do kierowców podczas kontroli drogowych. W widocznych miejscach w mieście pojawi się m.in. bilbord i rozwieszone zostaną banery kampanii. 

Kampania została przygotowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzeg.

Przypominamy !!!

  • Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
  • W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg. Warto pamiętać, że każdy kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W naszej siedzibie znajduje się stacjonarny samoobsługowy alkomat. Takie badanie również  można wykonać w Komisariatach Policji w Lewinie Brzeskim oraz w Grodkowie.

 

  • dwóch mężczyzn siedzi przy stole, podpisują dokumenty
  • baner edukacyjno-informacyjny z dominującymi barwami czarnymi i czerwonymi i hasłem Kierowco! Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę! Nie ryzykuj życiem swoim i innych
  • siedem osób stoi przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brzegu
  • na stole leżą materiały informacyjno-edukacyjne, biała papierowa torba, niebieskie odblaski, zielone choinki - zawieszki do samochodów, broszury informacyjne, długopisy, cztery pudełka z urządzeniami do badania stanu trzeźwości
  • na tle banerów dwóch mężczyzn podczas przekazywania urządzenia do badania stanu trzeźwości
  • urządzenie do badania stanu trzeźwości
Powrót na górę strony