Aktualności

Policjanci rozdają odblaski pieszym i rowerzystom

Data publikacji 17.11.2016

Niesprzyjające warunki pogodowe, nieostrożność, prędkość, brak odblasków – to niektóre z przyczyn potrąceń i wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" i rozdają odblaski.

W ostatnich tygodniach w Brzegu doszło do kilku groźnych potrąceń. Były to zarówno potrącenia pieszych jak rowerzystów. Do najtragiczniejszych zdarzeń doszło na przełomie października i listopada.

Pod koniec października na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych kierujący bmw potrącił 81-letnia kobietę. Niestety mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji nie udało się uratować kobiety. 2 listopada pod Strzelnikami zginął starszy mężczyzna, który szedł nieprawidłową stroną jezdni. Panował wówczas półmrok, a przez trudne warunki pogodowe widoczność była ograniczona.

Natomiast 10 listopada, na ulicy Włościańskiej kierująca rowerem wjechała na przejście na pieszych. Tam została potrącona przez kierowcę osobówki, a w zdarzeniu doznała złamania nogi. W miniony weekend również doszło do potrącenia. Tym razem w Brzegu na ulicy 1-go Maja nietrzeźwy mężczyzna wszedł na jezdnię w niedozwolonym miejscu, wprost pod nadjeżdżające BMW.

To tylko kilka przykładowych zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów w ostatnim czasie. Aby zminimalizować ryzyko takich zdarzeń, policjanci z powiatu brzeskiego są zaangażowani w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli mundurowi zwracają uwagę na niebezpieczne zachowania pieszych i kreują prawidłowe postawy. Funkcjonariusze rozdają pieszym i rowerzystom odblaski dzięki, którym są bardziej widoczni przez kierowców samochodów. Szybko zapadający zmrok, mgła i śliska nawierzchnia to wszystko warunki utrudniające dobrą widoczność i komfortową jazdę.

  • Policjanci rozdają odblaski pieszym i rowerzystom
  • Policjanci rozdają odblaski pieszym i rowerzystom
  • Policjanci rozdają odblaski pieszym i rowerzystom
  • Policjanci rozdają odblaski pieszym i rowerzystom
Powrót na górę strony