Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „NURD”

Data publikacji 17.11.2016

Policjanci namysłowskiej drogówki, przeprowadzili kolejne działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Mają one między innymi poprawić bezpieczeństwo i wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, by uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury czy nieznajomości przepisów.

Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Pod lupą byli również rowerzyści.

14 listopada, na najważniejszych ulicach powiatu w Namysłowie widoczne były wzmożone działania patroli policji. Niestety po raz kolejny posypały się mandaty. Do głównych grzechów niechronionych uczestników ruchu drogowego wciąż można zaliczyć nieprawidłowe przejścia przez jezdnię oraz jazda rowerem bez wymaganego oświetlenia.  

Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg apelują również do pracodawców lokalnych firm o wyposażanie swoich pracowników w elementy odblaskowe. W odpowiedzi na tak prowadzone działania jedna z firm powiatu namysłowskiego przeprowadziła na terenie swojego zakładu szeroką kampanię dotyczącą noszenia odblasków. Pod hasłem „noś odblaski” wszyscy pracownicy wyposażeni zostali w kamizelki, paski oraz breloczki odblaskowe.

Cykliczne działania funkcjonariuszy ukierunkowane są również na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcje mają także poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3
  • zdjęcie 1
Powrót na górę strony