Pies służbowy wytropił włamywacza - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Pies służbowy wytropił włamywacza

Data publikacji 14.11.2016

Już godzinę po zgłoszeniu kluczborscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzewanego o włamanie do salonu gier. Mężczyzna wyniósł z niego jedną z maszyn hazardowych. Pies służbowy podjął trop i doprowadził policjantów do domu włamywacza. Za kradzież z włamaniem grozi teraz mężczyźnie kara do 10 lat więzienia.

W nocy z 8 na 9 listopada, dyżurny kluczborskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z salonów gier w mieście. Natychmiast skierował tam policyjne patrole. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawca włamał się do pomieszczenia, z którego wyniósł automat do gier. Kilkadziesiąt metrów od budynku mundurowi odnaleźli urządzenie, w którym brakowało kasetki z pieniędzmi. Właściciel oszacował straty na blisko 5 000 złotych.

Patrole rozpoczęły poszukiwania włamywacza. Do działań włączony został także przewodnik z psem służbowym. Po niespełna godzinie od zgłoszenia włamania funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Do jego domu policjantów doprowadził pies służbowy.

Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Kluczborka. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Film Pies służbowy wytropił włamywacza