Aktualności

Za szybko i z promilami

Data publikacji 20.12.2021

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę citroena, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało, mężczyzna nie miał prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych. 55-letni mieszkaniec Opola za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Do tego zdarzenia doszło w piątek (17 grudnia), tuż przed godziną 13:00 na terenie Prudnika. Wtedy to policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowego citroena. Przyczyną kontroli była prędkość z jaką poruszał się pojazd. Na obowiązującej „pięćdziesiątce” mężczyzna kierujący pojazdem jechał z prędkością 67 km/h.

Funkcjonariusze podczas rozmowy od 55-latka wyczuli woń alkoholu. To, że mieszkaniec Opola był nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie pokazało ponad 0,5  promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych  wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych.

55-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Powrót na górę strony