Aktualności

Nowy radiowóz dla oleskich policjantów

Data publikacji 16.12.2021

Policjanci z Olesna otrzymali nowy radiowóz. Warty blisko 100 tysięcy złotych samochód będzie wykorzystywany głównie przez policjantów wydziału kryminalnego. To kolejny radiowóz, którego zakup możliwy był dzięki wsparciu Starosty Powiatu Oleskiego Pana Rolanda Fabianka, Burmistrza Olesna Pana Sylwestra Lewickiego, Burmistrza Dobrodzienia Pana Andrzeja Jasińskiego, Burmistrza Praszki Pana Jarosława Tkaczyńskiego i Wójta Gminy Zębowice Pana Waldemara Czaji. Pozostałe środki pochodzą z budżetu modernizacji Policji.

Oleska komenda otrzymała nowy radiowóz. Nieoznakowany samochód z napędem na cztery koła wykorzystywany będzie głównie przez policjantów pionu kryminalnego. To pierwszy pojazd tego typu w miejscowym taborze. Dzięki napędowi 4x4 możliwe będzie wykorzystanie go podczas działań w trudnym terenie. Zakup pojazdu służbowego został współfinansowany z funduszy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie, Gminę Olesno, Gminę Praszka, Gminę Dobrodzień i Gminę Zębowice. To kolejne wsparcie lokalnych samorządów. Tym razem przeznaczyły łącznie na ten cel 36 tysięcy złotych. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki dziękuje wszystkim samorządowcom za wsparcie działań komendy, zapewniając, że nowy pojazd przyczyni się do jeszcze efektywniejszej realizacji spoczywających na nas zadań.

 

  • Wnętrze pojazdu część foteli przednich, kokpit i kierownica -  widziane od strony pasażera.
  • radiowóz4
Powrót na górę strony