Aktualności

Nietrzeźwy wyprzedzał na skrzyżowaniu – jechał blisko 120 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę bmw. 43-latek na obszarze zabudowanym pędził z prędkością 116km/h, chwilę wcześniej wyprzedzał na skrzyżowaniu. Dodatkowo badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Funkcjonariusze zauważyli pojazd jadący w kierunku Krapkowic, który poruszał się ze znaczną prędkością. Kierujący bmw rozpoczął manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu w miejscowości Pietna, następnie jadąc 116km/h przekroczył dwukrotnie dopuszczalną prędkość.

Kierujący został zatrzymany do kontroli podczas której został poddany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Teraz za przekroczenie prędkości został mu zatrzymane prawo jazdy, a za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Film krapkowice_bmw__.mp4

Pobierz plik krapkowice_bmw__.mp4 (format mp4 - rozmiar 20.12 MB)

Pliki do pobrania

  • 4.66 KB
Powrót na górę strony