Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek – kierowca miał blisko 1,5 promila

Data publikacji 24.10.2016

Dwa miesiące tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Oleśnie wobec pijanego kierowcy. 23-latek spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniosła 15-letnia pasażerka. Śledczy z oleskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

20 października, kilka minut po godz. 15.00 w miejscowości Wojciechów doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący osobowym oplem 23-latek z nieustalonej przyczyny na prostym odcinku drogi zjechał do rowu , a następnie uderzył w słup telegraficzny. W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń ciała doznali 15-latka oraz 18-letni pasażer, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Po kilku godzinach 15-latka zmarła.

Kierujący oplem doznał niegroźnych obrażeń. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie alkomatem pokazało, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

23-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Przypominamy: nie ryzykujmy, siadając za kierownicą po alkoholu. To prosta droga do kłopotów! Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina, jednego piwa lub kieliszka wódki może przyczynić się do konfliktu z prawem i spowodować tragedię na drodze.

  • zdjęcie z wypadku
  • zdjęcie z wypadku
  • zdjęcie z wypadku
Powrót na górę strony