Aktualności

29-letni „pirat drogowy” stracił prawo jazdy

Data publikacji 24.10.2016

Do kontroli drogowej „wpadł” mieszkaniec gminy Nysa. Powodem jego zatrzymania było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 80 km/h. Prawo jazdy 29-latka policjanci na 3 miesiące przekazali staroście, a sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Apelujemy: Jazda o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest szalenie niebezpieczna!

W sobotę rano, funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w mieście. Już po chwili na ul. Piłsudskiego zatrzymali do kontroli osobową skodę. Przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej  prędkości.  W tym miejscu występuje duże nasilenie ruchu kołowego i pieszego z racji dwóch skrzyżowań oraz przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu, a wynik na laserowym urządzeniu pomiarowym wskazał 130 km/h. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Nysa.

Policjanci za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego „konto” wpłynęło 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego też policjanci podczas codziennej służby, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy po naszych drogach.

Jazda o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest niebezpieczna. Kierujący nie są świadomi, jaki wpływ ma to na bezpieczeństwo poruszających się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pieszy w zderzeniu z pojazdem ma wówczas niewielkie szanse na przeżycie.

Powrót na górę strony