Aktualności

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas sportowych zmagań

Data publikacji 14.12.2021

Jak postępować by przestępcy nie zepsuli nam nadchodzących świąt? Jak ustrzec się przed oszustwami i bezpiecznie korzystać z internetu? Dlaczego należy zamykać drzwi na klucz nawet gdy jesteśmy w domu? – na te, oraz inne tematy dotyczące bezpieczeństwa, rozmawiali funkcjonariusze z osobami odwiedzającymi policyjne stoisko podczas 8 Biegu Azotowego Grupy Azoty ZAK.

Każda okazja do rozmów z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa jest dobra. Tak też było podczas 8 Biegu Azotowego Grupy Azoty ZAK. Na przygotowanym przez policjantów stoisku nie zabrakło materiałów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa seniorów, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz cyberprzestępczości. W związku ze zbliżającymi się świętami mundurowi rozdawali również zrobione wspólnie z firmą CEWE specjalne zawieszki do prezentów, które dodatkowo zawierają ostrzeżenia przed działaniami oszustów. Umieszczone na nich rady są skierowane są do seniorów oraz osób korzystających z internetu.

Na biegu obecni byli również funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy zabezpieczali ruch podczas sportowych zmagań oraz rozdawali gadżety odblaskowe w ramach akcji "Załóż odblask".

Oprócz działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów można było również oddać krew podczas dzisiejszej zbiórki zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Kropelka Krwi” działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Jak zawsze nie zabrakło osób, które podzieliły się tym cennym darem. Każdy kto oddał krew otrzymał specjalną niespodziankę od Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz choinkę od Nadleśnictwa Kędzierzyn w ramach akcji „Choinka za krew”.

 

  • Policyjne stoisko prewencyjne z materiałami edukacyjnymi
  • Policjant stoi obok maskotki ZAK
  • Policyjne stoisko prewencyjne z materiałami edukacyjnymi
  • Dziecko w policyjnym radiowozie
  • Policjant wręcza kobiecie odblask
  • Materiały profilaktyczne w postaci ulotek i zawieszek na prezenty
  • Policyjne stoisko prewencyjne z materiałami edukacyjnymi
  • Policyjne stoisko prewencyjne z materiałami edukacyjnymi
Powrót na górę strony