Aktualności

Trudne warunki na drogach – bądźmy ostrożni!

Data publikacji 13.12.2021

Gorsza widoczność, śliska nawierzchnia, zaparowane szyby, zalegające błoto pośniegowe oraz szybko zapadający zmrok to tylko jedne z licznych utrudnień, jakie czekają na kierowców w okresie zimowym. Aby sprostać tym utrudnieniom, kierowcy muszą wykazać się większą czujnością i umiejętnościami. Niezwykle ważna jest też zasada ograniczonego zaufania. W trosce o nasze bezpieczeństwo apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Okres zimowy to czas, kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu, oblodzona jezdnia czy błoto pośniegowe wymagają od każdego kierowcy większych umiejętności. W takich warunkach spada widoczność, droga hamowania znacznie się wydłuża, a manewrowanie pojazdem jest trudniejsze. Konsekwencje błędów za kierownica mogą być tragiczne.

Ze wstępnych danych wynika, że od poczatku grudnia na drogach powiatu nyskiego doszło do 3 wypadków drogowych w których 3 osoby zostały ranne. Odnotowaliśmy także blisko 50 kolizji. Nie było zatem dnia bez kilku zdarzeń drogowych.

Dlatego jeszcze raz apelujemy o wzmożenie uwagi i zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania. Nigdy nie możemy mieć pewności, jak zareagują inni użytkownicy dróg. Bezpieczeństwo na drodze zależy także od nas.Wspólnie zadbajmy o to, aby przedświąteczne przygotowania upłynęły nam bezpiecznie.

Powrót na górę strony