Aktualności

Policyjne działania – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Data publikacji 20.10.2016

Opolscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję skierowaną na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie w okresie jesiennym stanowią najbardziej zagrożoną grupę. W trakcie działań policjanci rozdawali odblaski, dzięki którym piesi i rowerzyści są lepiej widoczni na drodze.

W akcji uczestniczyło blisko 200 policjantów, którzy bacznie przyglądali się, w jaki sposób niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszają się po drogach naszego regionu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym noszą obowiązkowe elementy odblaskowe oraz, czy rowerzyści mają prawidłowe oświetlenie.

Na Opolszczyźnie funkcjonariusze ujawnili 21 kierowców, którzy nie przestrzegali praw pieszych i rowerzystów oraz ponad 300 dopuszczających się innych wykroczeń na drodze. Niechronieni uczestnicy ruchu popełnili ponad 140 różnego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym. W ponad 70 przypadkach piesi przechodzili w miejscu niedozwolonym, co przy takich warunkach stanowiło dla nich niebezpieczeństwo.

Szybko zapadający zmrok i złe warunki atmosferyczne – deszcz i mgła utrudniają poruszanie się po drodze i wymagają od użytkowników dróg wzmożonej czujności. Pamiętajmy zatem o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów, a także pieszych.

Celem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, których uczestnikami są piesi i rowerzyści, jak również upowszechnienie noszenia elementów odblaskowych. Ich noszenie nie jest niczym wstydliwym - często ratuje życie.

  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 4
  • zdjęcie 5
  • zdjęcie 3
  • zdjęcie 6
Powrót na górę strony