Aktualności

Uprawiali konopie na strychu

Data publikacji 20.10.2016

Ponad pół kilograma marihuany, krzewy konopi oraz urządzenia do uprawy nielegalnych roślin zabezpieczyli olescy i opolscy policjanci. Zatrzymany 59-latek wspólnie ze swoją partnerką uprawiali konopie na strychu domu. Oboje usłyszeli już zarzuty posiadania i uprawy środków odurzających, za co może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oleskiej komendy ustalili, że w jednym z domów jednorodzinnych niedaleko Olesna mogą być uprawiane konopie. Funkcjonariusze z Olesna oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu weszli na teren posesji. W domu zastali 53-letnia kobietę. Podczas przeszukania, kryminalni znaleźli ukrytą na strychu budynku uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli 16 krzewów w różnych fazach wzrostu, kilkanaście doniczek z obciętymi już łodygami, wentylatory i lampy używane do  uprawy.

W przeszukaniu uczestniczył także funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, to przewodnik psa specjalnie szkolonego do wykrywania narkotyków. Pies odnalazł ukryte w szafie słoje wypełnione marihuaną. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad pół kilograma narkotyku  o czarnorynkowej wartości blisko 16 000 złotych. Kilka godzin później policjanci zatrzymali partnera 53-latki. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec gminy Olesno.

Śledczy przedstawili obojgu zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • zdjecie 1
  • zdjecie 2
  • zdjecie 3
  • zdjecie 4
  • zdjecie 5
  • zdjecie 6
Powrót na górę strony