Aktualności

W trosce o nasze zdrowie - #SzczepimySię

Data publikacji 22.12.2021

Walka z epidemią trwa. Dane dotyczące ilości nowych zakażeń i zgonów są niepokojące. Dotyczy to przede wszystkim osób niezaszczepionych, bo jak podają statystyki Ministerstwa Zdrowia to właśnie oni stanowią ponad 90% nowych przypadków zakażeń. Podobnie wygląda statystyka zgonów wśród chorych, tutaj również ponad 90% to osoby niezaszczepione. Dlatego tak ważne są szczepienia oraz przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. To dystans, dezynfekcja i noszenie maseczek, wszędzie tam gdzie jest to wymagane przepisami. Zadbajmy o życie i zdrowie własne oraz naszych najbliższych.

Każdego dnia w naszym kraju dochodzi do kilkunastu tysięcy nowych zakażeń koronawirusem i wielu zgonów z tego powodu – https://www.gov.pl/web/rcb/raport-dobowy-covid-19. Równie niepokojąco wygląda sytuacja w naszym województwie, gdzie każdego dnia otrzymujemy informację o nowych zakażeniach oraz zgonach. Statystyki te dotyczą głównie osób niezaszczepionych, ponieważ jak podaje Ministerstwo Zdrowia, stanowią oni ponad 90% nowych przypadków zakażeń i ofiar śmiertelnych.

Dlatego tak ważne są szczepienia przeciw koronawirusowi, które obecnie stanowią najskuteczniejszą ochronę przed chorobą. Nie zapominajmy również o przestrzeganiu obostrzeń związanych z epidemią. Nośmy maseczki wszędzie tam, gdzie jest to wymagane. Zachowajmy dystans społeczny i pamiętajmy o częstej dezynfekcji. Taka postawa to nie tylko dbałość o własne życie i zdrowie, ale również o dobro naszych najbliższych i wyraz odpowiedzialności społecznej.

Przepisy związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa są już nam znane od jakiegoś czasu, więc nie możemy wymawiać się nieznajomością prawa. Osoby, które z lekceważeniem podchodzą do przestrzegania obostrzeń muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją policjantów i służb sanitarnych. Aktualnie obowiązujące obostrzenia są dostępne na stronie www.gov.pl.

Zadbajmy o zdrowie swoje i najbliższych. Szczepmy się, abyśmy mogli wrócić do normalności!

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w serwisie RP na stronie www.gov.pl: Szczepienie przeciwko Covid-19

Powrót na górę strony