Zabezpieczone narkotyki i amunicja - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone narkotyki i amunicja

Data publikacji 18.10.2016

Kryminalni z Opola zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta. Młody mężczyzna posiadał blisko 100 sztuk amunicji , ponad 200 gramów marihuany oraz tabletki ekstazy. Usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do nawet do 10 lat więzienia.

11 października, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Za jego kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Opola. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło jego nerwowe zachowanie. Po chwili policjanci wiedzieli już co było jego przyczyną. Młody człowiek w bieliźnie miał ukryte blisko 30 gramów marihuany. Kolejną porcję narkotyku funkcjonariusze znaleźli w samochodowym schowku.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni przeszukali 2 mieszkania, w których mężczyzna przebywał oraz jego działkę rekreacyjną. Tam, funkcjonariusze znaleźli kolejne środki odurzające wraz z młynkami służącymi do rozdrabniania suszu oraz elektroniczną wagę. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany oraz tabletki ekstazy. W jednym z mieszkań śledczy znaleźli także blisko 100 sztuk amunicji.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie młodemu człowiekowi zarzutu posiadani amunicji bez zezwolenia oraz posiadania znacznej ilości narkotyków, do których się przyznał. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego