Aktualności

Włamywał sie i kradł - został zatrzymany

Data publikacji 09.12.2021

W ręce nyskich kryminalnych wpadł mieszkaniec miasta, podejrzany o kradzieże z włamaniem. 28-latek miał włamywać się do sklepów i lokali na terenie Nysy. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na blisko 50 000 złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Informacje o kradzieży z włamaniami napływały do nyskich policjantów od początku września br. Jak ustalili funkcjonariusze, nieznany wówczas włamywacz po pokonaniu zabezpieczeń, dostawał się do lokali i sklepów na terenie Nysy, skąd kradł przede wszystkim pieniądze oraz artykuły kosmetyczne. Metoda jego przestępczego działania była za każdym razem taka sama.

Pod koniec listopada, przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do wytypowania mieszkańca miasta podejrzewanego o te przestępstwa. Zatrzymany 28-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali łącznie na blisko 50 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, między innymi kolekcję monet.

Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjantka przelicza odzyskane monety kolekcjonerskie
  • Na zdjęciu album numizmatyczny wraz z monetami
  • Na zdjęciu album numizmatyczny wraz z monetami
Powrót na górę strony