Aktualności

Dzielnicowy z pomocą dla bezdomnego

Data publikacji 03.12.2021

Dzielnicowy ze Świerczowa interweniował wobec bezdomnego, który od dłuższego czasu mieszkał w pustostanach. Wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Pokoju zaopiekował się nim przed nadejściem mrozów. Po interwencji mężczyzna trafił do Schroniska dla Bezdomnych w Pępicach. Otrzymał tam bezpieczny dach nad głową i ciepły posiłek.

Od kilkunastu dni dzielnicowi namysłowskiej komendy monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy przed nadchodzącą zimą. Sierżant sztabowy Sławomir Urbaniec i pracownicy GOPS z Pokoju wspólnie sprawdzają pustostany i opuszczone altany w swoich gminach, czy nie przebywają w nich osoby bezdomne, nieporadne życiowo lub po prostu potrzebujące pomocy dobrych ludzi.

W czasie jednej z takich kontroli, w opuszczonym budynku zastali mężczyznę, który mieszkał bez prądu, wody i środków do życia. Gdy dotarli we wskazane miejsce zobaczyli, że budynek nie nadaje się do zamieszkania, a przebywający tam mężczyzna może nie przetrwać nadchodzącej zimy. Dzięki ich staraniom trafił do schroniska im. Św. Brata Alberta w Pępicach. Został mu zapewniony bezpieczny dach nad głową i ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego i pracowników GOPS, mężczyzna nie spędzi samotnie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym w związku z niskimi temperaturami wielu bezdomnych narażonych jest na śmierć na skutek wychłodzenia organizmu. Aktualnie policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby te mogą przebywać. Obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Poinformowanie odpowiednich służb może uratować ludzkie życie. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z nr 112 i przekazać informację o osobie będącej w trudnej sytuacji życiowej.

Powrót na górę strony