Aktualności

Uwaga na oszustów!

Data publikacji 30.09.2016

Policjanci z Brzegu ostrzegają przed fałszywym „pracownikiem wodociągów”. W ostatnim czasie drugi raz doszło do kradzieży pieniędzy tą metodą. Tym razem mężczyzna wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem zwrotu nadpłaty za wodę. Odwracając jej uwagę ukradł 900 złotych.

W czwartek tuż przed południem do mieszkania 84-letniej kobiety zapukał mężczyzna. Przedstawił się jako pracownik wodociągów. Zaufanie mieszkanki Brzegu zdobył przekazaniem „dobrych wiadomości”. Mężczyzna sprawdził wodomierze i potwierdził swoje obliczenia. Według niego kobieta miała 100 złotych nadpłaty za zużycie wody.

Mężczyzna wyciągnął 200 złotych i poprosił o wydanie reszty. Kiedy 84-latka przyniosła portfel rzekomy pracownik wodociągów poprosił o szklankę wody. Kobieta wyszła na chwilę do kuchni. Kiedy wróciła nie było już ani mężczyzny, ani jej portfela z pieniędzmi. Wówczas pokrzywdzona zdała sobie sprawę, że rozmawiała z oszustem.

Pamiętajmy !

Kiedy ktoś nieznany puka do naszych drzwi zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Nie mamy obowiązku wpuszczać do domu kogoś kto podaje się za pracownika jakiegoś urzędu. Wylegitymujmy taką osobę, zadzwońmy, w tym przypadku do wodociągów i zapytajmy, czy taka osoba jest pracownikiem zakładu. Pamiętajmy, że oszuści modyfikują swoje metody, dziś jest to pracownik wodociągów, a jutro może to być pracownik zakładu energetycznego, policjant czy fałszywy wnuczek.

Apelujemy do osób młodszych. Mówcie i ostrzegajcie swoich rodziców i dziadków o takich oszustwach. Tłumaczcie, co robić i jak się zachować, żeby nie stać się kolejną ofiarą oszusta!

 

 

Powrót na górę strony